czwartek, wrzesień 24, 2020
 • Bike Park Kasina Wielka

  Kasina Wielka jest niezwykle spokojną i urokliwą miejscowością, w sam raz na oderwanie się od rzeczywistości i rowerowy wypoczynek.

  BikePark Kasina zaprasza wszystkich miłośników rowerów! Coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, rodziny z dziećmi, jak i zaawansowani amatorzy.

 • Kasina Wielka

  Położenie:
  Wieś położona jest w górnej części potoku Węglówka przy drodze odłączającej się powyżej Mszany Dolnej w kierunku Dobczyc przez przełęcz nad wsią Wierzbanowa. Liczne osiedla Kasiny sięgają na stoki Śnieżnicy i Lubogoszcza. Koło Kasiny linia kolejowa z Chabówki do Nowego Sącza osiąga najwyższy punkt 580 m n.p.m.

  Historia:
  Pierwsze wzmianki o wsi, jako osadzie królewskiej, pochodzą z

 • Kasina Wielka - Lubogoszcz

  szlak czerwony

  czas przejścia około 2 h, z powrotem około 1.5 h, długość ok. 4 km.

  Podejście rozpoczynamy przy stacji PKP, kierujemy się drogą w kierunku szosy Mszana Dolna - Dobczyce a dalej w kierunku Mszany Dolnej. Po około 1.5 km skręcamy w prawo koło drewnianej kapliczki. Polną drogą kierujemy się w stronę lasu. Po około 20 min. dochodzimy do skrzyżowania dróg leśnych w wyraźnym zagłębieniu terenu. Wybieramy drogę w lewo prowadzącą stromo pod górę. Po chwili przechodzimy przez potok i zaczynamy kolejne podejście. Po kilkudziesięciu minutach wchodzimy na szczyt Lubogoszcza.

   

 • Kasina Wielka - Lubomir - Kasina Wielka

  oznakowanie: CZERWONE
  długość: 24 km
  poziom trudności: umiarkowany

 • Kasina Wielka - Śnieżnica

  szlak niebieski

  czas przejścia około 1.30 h, z powrotem 1 h, długość ok. 4 km.

  Szlak rozpoczyna sie na stacji kolejowej. Idziemy w kierunku trasy narciarskiej, gdzie skrajem lasu dochodzimy do górnej stacji wyciągu. Z tego miejsca odchodzi w prawo zielony szlak do Ośrodka Rekolekcyjnego. My zaś niebieskim szlakiem, leśną drogą rozpoczynamy kilkunastominutowe podejście na szczyt Śnieżnicy.

   

 • Kościół Świętej Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej

  Kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny. Wzniesiony z końcem wieku XVI. Obecny z 1678, odnowiony 1760. Pierwotnie filialny kościoła w Skrzydlnej, do 1811 pod zarządem Dominikanów.

  Orientowany. Drewniany, konstrukcji zrębowej, z wieżą na słup.

 • Mszana Dolna - Kasinka Mała - Kasin Wielka - Mszana Dolna

  długość: 23 km
  poziom trudności: łatwa
  czas przejazdu: ok 1.30

 • Przymiarki - Kasina Wielka

  oznakowanie: CZERWONE
  długość: 6km
  poziom trudności: łatwy

 • Stacja narciarska Kasina-Ski

  Stacja narciarska Kasina Ski znajduje się w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. To najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Jego cechą charakterystyczną jest jednolite pochylenie (21%) na całej długości trasy, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy.